TYPY SCHODOLEZOV

Aj vám môžeme pomôcť získať úplne zadarmo schodolez / schodiskovu sedačku či plošinu alebo výťah

tel: 0908 816 513 email: dotacie@1schodolez.sk

Kolieskové schodolezy  sú určené pre prepravu imobilných osôb po akomkoľvek schodisku pomocou

Kolečkový schodolez Liftkar Outdoor
Kolieskový schodolez Liftkar Outdoor

sprievodné osoby. Pohyb po schodisku je ľahký, vyváženosť schodolezu nenamáha sprievodnú osobu. Na obsluhu schodolezu nie je potreba sila, len sa chce po sprievodné osobe, aby si tento postup párkrát vyskúšala.

Schodolez možné kedykoľvek zastaviť pohotovostnom tlačidlom stop. Dôležitá je tiež ochrana proti preťaženiu. Pohyb po schodoch možné regulovať nastavením rýchlosti a to pre 10, 14 alebo 18 schodov za minútu. Kolieskové schodolezy sú veľmi skladné, bez problému sa zmestia do kufra aj menšieho auta (napr. Felicie, či Fabie). Ponúkame kolieskové schodolezy Liftkar, schodolezy Scalamobil, Schodolez Yack 911/912, Schodolez C-Max a S-Max.

 

Schodolez Liftkar PT Outdoor je vhodný pre vnútorné i vonkajšie použitie, napr po záhrade, okolo domu, na prechádzky atď.

Kolečkový schodolez Liftkar PT Uni
Kolieskový schodolez Liftkar PT Uni

Je vybavený sedadlom s hore sklopnými opierkami, opierkou hlavy a pásom. Mierne naklonenie dozadu aktivuje silné brzdy, takže pri schádzaní po šikmej ploche možno s vozíkom plynulo a bezpečne manipulovať.

Schodolez Liftkar PT Uni je určený osobám, ktoré sa pohybujú pomocou invalidného vozíka. Vďaka svojej konštrukcii je vhodný na prepravu všetkých bežných mechanických invalidných vozíkov. Minimálny manévrovací priestor na podeste schodiska je 110 × 90 cm.

Jednoduché a bezpečné ukotvenie vozíka ku schodolezu Pred jazdou po schodoch nie je nutné odpájať kolesá invalidného vozíka.

Schodolez je schopný vďaka svojmu jedinečnému konštrukčnému riešeniu zvládnuť akýkoľvek typ schodiska - rovné, oblúkové a dokonca aj točité schodisko.

 

Schodolez Liftkar PT Plus
Kolieskový schodolez Liftkar PT Plus

Schodolez Liftkar PT Plus je určený osobám, ktoré sú zle pohyblivé ale aj osobám, ktoré sú úplne nepohyblivé. Jeho jedinečnosť spočíva v jeho multifunčnosti. Schodolez je schopný vďaka svojmu jedinečnému konštrukčnému riešeniu zvládnuť akýkoľvek typ schodiska - rovné, oblúkové a dokonca aj točité schodisko.

Minimálny manévrovací priestor na podeste schodiska je 90 × 90 cm.

V prvom rade funguje ako schodolez. Po odstránení veľkých kolies plní funkciu kolieskové stoličky, ktorá prejde aj úzkymi dverami. S nasadenými veľkými kolesami zvládne jazdu vonku.

Pásové schodolezy sú určené pre väčšinu mechanických vozíkov. Pásové schodolezy

Pásový schodolez Jolly
Pásový schodolez Jolly

sú ľahko rozložiteľné na 2 časti: podvozok a kormidlo a sú v rozloženom stave veľmi skladné (zmestia sa do kufra osobného auta). Schodolezy vyjdú bez ťažkostí cca 50 celých poschodí pri nosnosti 130 kg, ďalšie zosilnené verzie potom unesú až 160 kg. Tieto schodolezy sú opatrené veľmi tuhými, protišmykovými pásy, ktoré nepoškodzujú povrch v interiéroch. Schodolezy sú veľmi bezpečné a nezaberajú veľa miesta.

Schodolez Climber je určený pre osoby pohybujúce sa na mechanickom vozíku, a to pre prekonanie schodísk.

 

Pásový schodolez Sunwa SA-2
Pásový schodolez Sunwa SA-2

Veľký dôraz, pri vývoji českými konštruktérmi, bol kladený na bezpečnosť pri prevádzke. Toto zaisťuje pevná a robustná konštrukcia pri zachovaní minimálnych vonkajších rozmerov.

Schodolez Jolly je určený pre vozíky mechanické. Vzhľadom k svojim rozmerom ho možno použiť na väčšinu druhov vozíkov. Schodolez Jolly

 

Pásový schodolez Liftkar PTR
Pásový schodolez Liftkar PTR

Standard je ľahko rozložiteľný na 2 časti: podvozok a kormidlo. Pásový schodolez Jolly Standard vyjde bez problémov až 50 celých poschodí pri nosnosti 130 kg, ďalšie zosilnená verzia potom unesie 150 kg.

Schodolez ALTECH je určený pre osoby pohybujúce sa na mechanickom vozíku, a to pre prekonanie schodísk. Vyznačuje sa vysokou kvalitou a úžitkovou hodnotou pri súčasnom zachovaní maximálnej jednoduchosti a ľahkosti obsluhy.

Pásový schodolez Climber
Pásový schodolez Climber

Pásový schodolez Liftkar PTR je určený len pre vozíky mechanické. Vzhľadom k svojim rozmerom ho možno použiť na väčšinu druhov vozíkov, vrátane tých s veľmi širokým sedom. Ako jediný pásový schodolez má schodolez Liftkar PTR možnosť používať tri rýchlosti. Schodolez Liftkar PTR možno ľahko rozložiť na 2 časti - podvozok a držadlo. Schodolez je možné pohybovať aj bez držadla, napr. Pri nájazde do auta, pri zasunutí pod skriňu alebo pod posteľ a pod.

Video - ako funguje pásový schodolez (na videu schodolez Jolly)